Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w 2022 r.

Dnia 17 października 2022 roku po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Miała ona w atrakcyjny, niecodzienny sposób zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Akcja była okazją do nadrobienia zaległości „tabliczkowych” po wakacjach.

Najpierw uczniowie w klasach pisali test ze znajomości tabliczki mnożenia, następnie wyłoniono z każdej klasy ekspertów, którzy na korytarzu stanęli do walki, aby najpierw zostać mistrzem klasy, a później szkoły. Mistrzami klas zostali:

• Tymoteusz Tylka kl. III
  • Marcelina Chrobak kl. IV
  • Maria Szpunar kl. V
  • Zofia Krupa kl. VI
  • Karolina Pawlikowska kl. VII
  • Patryk Fronczysty kl. VIII

Po zaciętej walce mistrzem szkoły został PATRYK FRONCZYSTY.

Oprócz tego na każdej przerwie, na korytarzu rozstawione były komisje egzaminacyjne, gdzie uczniowie mogli się wykazać znajomością tabliczki mnożenia. Każdy uczeń chcący wziąć udział w zabawie losował los z 5 zadaniami z tabliczki mnożenia. Jeśli odpowiedzi były poprawne otrzymywał legitymację Ekspert Tabliczki Mnożenia. W najmłodszych klasach uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w zakresie dodawania i odejmowania. W klasie II mistrzem została Antonina Holek. Natomiast w oddziale przedszkolnym dzieci rozwiązywały matematyczną kartę pracy. Egzaminatorami byli uczniowie z klasy IV, VI, VII oraz VIII. Oprócz tego chętni uczniowie mogli założyć koszulki z numerem oraz wziąć do rozwiązania w domu łamigłówki, które powinni byli rozwiązać do środy.

Wszystkim biorącym udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji bardzo dziękuję.

Anna Gąsienica

20221018 122211 1600x901