Ślubowanie uczniów klasy I w 2022 r.

Pasowanie na ucznia to bardzo ważne i uroczyste wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. 28 października 2022 roku uczniowie pierwszej klasy złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci do społeczności szkolnej. Zanim jednak stali się pełnoprawnymi uczniami musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Doniosłym punktem uroczystości było ślubowanie oraz akt pasowania na ucznia, którego dokonał dyrektor szkoły p. Leszek Szlachtowski. Każde dziecko otrzymało dyplom pasowania na ucznia oraz upominek od rodziców. Po zakończeniu części oficjalnej rodzice zaprosili wszystkich zebranych na słodki poczęstunek.

Renata Górak

dsc 0087 1600x1067