Wycieczka uczniów klasy V do Krakowa w 2022 r.

Dnia 25 listopada 2022 roku uczniowie klasy V wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Najpierw udali się do muzeum pod rynkiem w Krakowie, gdzie uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Życie codzienne w średniowiecznym Krakowie”. Podczas podróży w czasie po średniowiecznym Rynku krakowskim uczniowie dowiedzieli się między innymi o modowych trendach, za którymi podążali ówcześni mieszczanie, poznali sekrety ich jadłospisów i zapoznali się z meandrami systemu miar i wag obowiązujących średniowiecznych kupców. Następnie spacerem przeszli do Teatru Współczesnego przy ulicy Starowiślnej, gdzie obejrzeli sztukę pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Aktorzy przedstawili poruszającą historię o magii dzieciństwa, sile marzeń i drodze ku dorosłości. Stylowe kostiumy i realistyczna scenografia przeniosła widzów na ulice dawnego Budapesztu, uruchamiając ich wyobraźnię i czyniąc to spotkanie niezapomnianym.

Po dniu pełnym wrażeń zmęczeni, ale zadowoleni piątoklasiści wrócili do Witowa.

Anna Gąsienica

20221125 121755 1600x901