Koncert Kolęd w 2022 r.

"Cóż Ci oddam panie, mój Panie,
Chyba me piosnecki,
Albo też te moje, te moje
lipowe skrzypecki."

Kolędujemy…

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Wiele z nich zostało przeniesionych w nasze szkolne mury. Na kilka dni przed Wigilią, uczniowie przystroili choinki, które prezentują się w klasach, jak również na głównym korytarzu. Ostatni dzień przed przerwą świąteczną był już całkowicie poświęcony tematyce świątecznej. Od rana uczniowie przygotowywali w swoich klasach uroczyste wigilie, aby chwile potem móc połamać się ze sobą oraz swoimi wychowawcami opłatkiem i złożyć najserdeczniejsze życzenia. Na stołach pojawiły się świąteczne potrawy, a w ca­łej szkole można było usłyszeć wesołe kolędowanie.

Tradycyjnie, jak co roku, ksiądz Tadeusz Horwat przybył do nas po kolędzie i pobłogosławił całą społeczność szkolną.

Zbliżające się święta to również okazja do spędzania czasu w miłej atmosferze, do wspólnych rozmów, spotkań i kolędowania. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali Koncert Kolęd i Pastorałek, na który zaproszono całą społeczność szkolną, jak również i rodziców. Wszystkie zaprezentowane utwory, te znane i mniej znane, wprowadziły zebranych w radosny, świąteczny nastrój. Dodatkowo sceneria, która nawiązywała do istoty Bożego Narodzenia, sprawiła, że można było poczuć magię świąt!

Teresa Nitka

20221222 122834 1600x1200