previous arrow
next arrow
Slider

V Gminny Konkurs Polonistyczny

        Dnia 2 czerwca 2011 roku miał miejsce V Gminny Konkurs Polonistyczny. Skierowany był on do uczniów klas V - VI szkół podstawowych. Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu były słowa piosenki zespołu "Łzy" - "To ja, Narcyz się nazywam...", gdyż tym razem uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z dziedziny mitologii Greków i Rzymian. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z Dzianisza i Witowa. Konkurencje polegały na: odgadywaniu haseł krzyżówki, identyfikowaniu postaci mitologicznych na ilustracjach, wyjaśnianiu znaczenia związków frazeologicznych związanych z mitologią oraz rozpoznawaniu fragmentów mitów. Po zaciętej walce jury ogłosiło wyniki:

  • I miejsce Maria Tylka - Zespół Szkół w Dzianiszu
  • II miejsce Katarzyna Pabin - Zespół Szkół w Dzianiszu
  • III miejsce Klaudia Bzdyk - Zespół Szkół W Witowie

Po ogłoszeniu wyników, uczniowie z klas IV i V przedstawili krótką inscenizację teatralną poświęconą Narcyzowi. Występ wraz z uczniami przygotowała p. Hanna Zych - Piczura. Organizatorami konkursu były: p. H. Zych - Piczura, p. A. Rejewska i p. M. Osadzińska.

Uczestnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy wygranej i zapraszamy wszystkich chętnych za rok!

Galeria zdjęć