LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - zajęcia z LEGO Spike Prime w klasie V SP.

laboratoria

W styczniu uczniowie klasy V po raz kolejny mieli okazję pracować z zestawami robotycznymi LEGO Spike Prime, których zakup został sfinansowany z projektu Laboratoria Przyszłości.

Chłopcy i dziewczynki w ramach kolejnych zajęć informatycznych z dużym zaangażowaniem zabrali się do budowy robota - pieska KIKI, który dzięki zastosowanemu czujnikowi mógł rozpoznawać kolory i na nie reagować za pomocą różnych dźwięków. Samo programowanie gotowych robotów nie sprawiło uczniom żadnego problemu, gdyż aplikacja LEGO wykorzystuje m.in. programowanie blokowe znane uczniom ze Scratcha. Już po chwili sala lekcyjna rozbrzmiewała przeróżnymi dźwiękami w zależności od pomysłowości uczniów. Niektórzy postanowili nawet nagrać własne, krótkie wiadomości odtwarzane następnie przez program.

Kolejnym projektem, którym zajęli się uczniowie był Skoczek, ale w ruch zostanie wprawiony dopiero na zajęciach po feriach zimowych. Piątoklasiści mają w planach urządzić wyścig skaczących robocików.

Marta Osadzińska

Galeria zdjęcia