Żywa lekcja historii: "Wrzesień 39 - rzecz o tym jak wybuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita".

W piątek, 24 lutego 2023 roku w naszej szkole cofnął się czas do września 1939 roku, a to wszystko za sprawą grupy artystycznej "Rekonstrukto". Młodzi ludzie, którzy pragną przybliżać uczniom historię i obyczaje minionych wieków poprzez możliwość osobistego zapoznania ich z przedmiotami z dawnych czasów zrobili spore wrażenie na uczniach z klas IV - VIII. "Rekonstrukto" gościli już kiedyś w naszej szkole z programem "Życie i Kultura w Średniowieczu", tym razem jednak zaprezentowali nam program pt: "Wrzesień 39 - rzecz o tym jak wybuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita". Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie fakty dotyczące II wojny światowej, ale nie to było dla nich najistotniejsze. Najbardziej interesującą częścią programu była możliwość ubrania munduru, uruchomienia radiostacji czy też wzięcia do ręki karabinu z czasów II wojny światowej.

Marta Osadzińska