"Hazard. Nie daj się wciągnąć" - zajęcia profilaktyczne dla klas VII i VIII.

Nie jesteśmy obojętni, dbamy o wysoki poziom wiedzy, która ochroni nasze dzieci przed pułapkami hazardu. W tym celu, w dniu 14 marca 2023 roku w naszej szkole uczniowie z klas VII i VIII wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, pt. „HAZARD. NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ”.

Akcja ma na celu przybliżenie uczniom, rodzicom i nauczycielom problematyki hazardu oraz konsekwencji prawnych i społecznych jakie niesie za sobą granie w gry hazardowe.

Podczas zajęć uczniowie otrzymali wyczerpujące odpowiedzi na pytania:

• Czym jest hazard?

• Kiedy granie jest już chorobą?

• Jakie są rodzaje hazardu?

• Do czego prowadzi hazard?

• Dlaczego hazardzista nie może tak po prostu siłą woli powstrzymać się od hazardu?

• Jak leczyć się z hazardu?

Poruszona została także kwestia popularnych wśród młodzieży gier online i pułapek hazadrowych, które są ukryte w tej formie rozrywki dla nieletnich.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Lesławowi Ossowskiemu za przeprowadzenie ciekawych zajęć dla naszej młodzieży.

Kamila Mateja