Lekcja biologii z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”

laboratoria

Nasza szkoła w ramach programu rządowego „Laboratoria Przyszłości” zakupiła pomoce naukowe, które uatrakcyjniają proces zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności uczniów.

Uczniowie klasy V na lekcjach biologii zaczęli poznawać budowę anatomiczną organów roślinnych. Okazało się, że bardzo ciekawe poznawanie roślin wiąże się z mikroskopowaniem. Uczniowie oglądali  komórki tworzące tkanki, z których zbudowane są łodygi liście i korzenie roślin. Takie zajęcia ułatwiają efektywniejsze przyswojenie wiedzy biologicznej. Wykorzystaliśmy do tego mikroskopy zakupione w ramach Programu „Laboratoria Przyszłości”. W celu ćwiczeń utrwalających zdobytą wiedzę, uczniowie wykonywali rysunki preparatów oglądanych pod mikroskopem. Na zajęciach uczniowie byli bardzo aktywni, zadawali wiele pytań, świadczących o tym, że są dociekliwi i otwarci na wiedzę.

Bogdan Kania