Spektakl "W krainie mitów" dla uczniów klas IV - VI w 2023 r.

W piątek 31 marca 2023 roku uczniowie klas IV - VI SP udali się do Zakopanego na spektakl wystawiany przez wrocławski Narodowy Teatr Edukacji pt. "W krainie mitów".

Podczas przedstawienia uczniowie ruszyli w szaleńczą podróż w czasie wraz z dwójką bohaterów, rodzeństwem, które zagubiło się w muzeum podczas szkolnej wycieczki. Irytująca swoim zachowaniem para uczniów błąka się po muzealnym labiryncie i przypadkowo otwiera puszkę Pandory, jeden z najniebezpieczniejszych mitycznych artefaktów w dziejach. Tym samym doprowadzają do straszliwej katastrofy, Zeus wydał wyrok na ludzkość, istnieje jednak nadzieja... Tylko nasza niesforna parka może uratować świat, ale by to uczynić muszą odbyć niebezpieczną podróż by odszukać nić Ariadny, kolejny mityczny artefakt, który zgodnie z podaniami pomógł Tezeuszowi wyjść z labiryntu Minotaura, ale od tamtej pory zaginął. Podczas podróży dzieciaki spotykają Pytię, która mówi zagadkami jak na wyrocznię przystało, Prometeusza, Midasa, Ikara i Syzyfa. Cała plejada mitycznych postaci pomaga dzieciakom w osiągnięciu celu. Wszystko dobrze się kończy, ludzkość została uratowana a dzieci przeszły swoistą przemianę, stały się bardziej odpowiedzialne i oczywiście zwiększyły znacznie swoją wiedzę dotyczącą greckiej mitologii.

Marta Osadzińska

narodowy teatr edukacji