Konkurs ekologiczny "Cuda z odpadów" w 2023 r.

Dzień Ziemi, nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone 22 kwietnia w celu promowania ochrony środowiska i poszerzania świadomości ekologicznej. Idea troski o naszą planety łączy ludzi niezależnie od narodowości, koloru skóry, czy wykonywanego zawodu. Jest to doskonała okazja do organizowania wydarzeń promujących świadomość ekologiczną wśród młodzieży. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany został konkurs ekologiczny pt. „Cuda z odpadów”, dla uczniów klas IV – VIII.

Pomysłów na wykorzystanie butelek, korków, papieru i folii aluminiowej było wiele. Jury, jak zawsze, stanęło przed bardzo trudnym zadaniem, aby spośród wielu cudów, wybrać najpiękniejsze. Po długich naradach, nagrodzono:

1. I miejsce: Owidia Piczura, klasa VI

2. II miejsce: Anna Szczechowicz, klasa IV

3. III miejsce: Weronika Jerdonek, klasa V

Wyróżnienia:

1. Amelia Magulska, klasa VI

2. Ewelina Lasak, klasa VIII

3. Anna Garaj, klasa V

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie wspaniałych pracy.

Kamila Mateja

Renata Górak