Akademia z okazji Dnia Ziemi w 2023 r.

„Ten szanuje przyrodę, kto ją pozna”

Władysław Szafer

20 kwietnia 2023 roku społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła Światowy Dzień Ziemi. Jak co roku, uczniowie oraz nauczyciele włączyli się do działań promujących ekologiczny styl życia. Podczas akademii pochylono się nad losem naszej planety. Poruszane problemy pomogły zrozumieć, dlaczego musimy dbać o najbliższe środowisko i chronić Ziemię przed negatywnymi skutkami działalności człowieka. Najlepszym tego przykładem była przeprowadzona segregacja śmieci. Uczniowie utrwalili swoje wiadomości na temat prawidłowej segregacji odpadów i zrozumieli dlaczego segregacja ma ogromne znaczenie dla nas wszystkich. Oczywiście bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem. Zakończenie akademii uświetniło przedstawienie teatralne "Biedronka" z udziałem aktorów z najmłodszych klas.

Renata Górak

Kamila Mateja