Finał akcji "Dbamy - sprzątamy! Posprzątaj z nami Gminę Kościelisko" w 2023 r.

Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię. 21 kwietnia o godz. 10.00 wszyscy uczniowie wyruszyli zaopatrzeni w rękawiczki i worki do posprzątania terenu, nie tylko wokół szkoły, ale wytyczonego obszaru naszej miejscowości z przylegającymi do niej przysiółkami w ramach akcji „Dbamy - sprzątamy! Posprzątaj z nami Gminę Kościelisko!” Mamy nadzieję, że podjęte działania będą inspiracją do ekologicznych postaw zarówno w szkole, jaki i w domu.

img 8064 1600x1200

Finał akcji „Dbamy – sprzątamy” miał miejsce na scenie plenerowej w Kościelisku gdzie obecni byli uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią. Podczas festynu ekologicznego uczniowie mieli okazję odwiedzić stoiska promujące ekologiczny tryb życia i wygrać drobne gadżety, sadzonki oraz nasiona roślin miododajnych w mini konkursach. Każdy uczestnik imprezy otrzymał eko – worek wraz z kubkiem wielokrotnego użytku. Kubek od razu można było przetestować częstując się pysznym bigosem spożywanym właśnie z wcześniej otrzymanego naczynia. Na scenie plenerowej wystąpili również zwycięscy Gminnego Konkursu Muzycznego „Piosenka Ekologiczna”. Na zakończenie eventu reprezentanci trzech szkół wzięli udział w konkursie ekologicznym, w którym nasi uczniowie uplasowali się na trzecim miejscu. Dyrektorzy każdej ze szkół otrzymali od Wójta Gminy Kościelisko sadzonkę bzu oraz „hotel dla owadów”.

Renata Górak

Kamila Mateja