X Dzień Regionalny - "Kuźnia Szkolnych Talentów"

Dziesiąty już, jubileuszowy dzień Regionalny rozpoczął się 13 czerwca o godz. 9:00 od wiersza p. Władysławy Jasionek - ludowej poetki, w wykonaniu jej wnuczki Karoliny Styrczuli (uczennica kl. III a gim.) i powitania przez p. dyrektor Agnieszkę Maryniarczyk przybyłych gości - przewodniczącego Rady Gminy Kościelisko p. Romana Krupę, przedstawiciela Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej p. Agnieszkę Bednarz i rodziców uzdolnionych uczniów.

Zespół "Mali Witowianie" wystąpił z programem artystycznym pt. "Polewacka" wyróżnionym na Tarzańskim Przeglądzie Dzieciecych Zespołów Regionalnych. Następnie p. Regina Mrowca - Kenar, nauczycielka od plastyki, ogłosiła wyniki konkursu plastycznego "Tatry, moje Tatry", podkreślając wysoki poziom uczniowskich prac.

Kolejnym elementem uroczystości była prezentacja osiągnięć uczniów przedstawiona przez wychowawców poszczególnych klas. Piosenki i wiersze, które mieliśmy okazję wysłuchać, przyniosły na licznych konkursach pozaszkolnych, sukcesy i nagrody główne naszym reprezentantom. Na szczególne wyróżnienie zasłużyło aktorskie wręcz wykonanie wiersza "Wróbelek" w interpretacji Marka Gąsienicy - Gronia i pięknie zaprezentowane teksty regionalne.

Wiele emocji wzbudziły konkursy zręcznościowe polegające na sznurowaniu gorsetu, obieraniu ziemniaków, skakaniu przez płotek oraz śpiewaniu krotkich utworów - przyśpiewek o regionie.

Karczma "Polany" z Kościeliska przygotowała poczęstunek dla wszystkich uczestników Dnia Regionalnego. Tę uroczystość zakończyło rozdanie nagród zwycięskim drużynom z poszczególnych klas.