Festiwal Zawodów Małopolska w 2023 r.

Dnia 26 kwietnia uczniowie z klasy VII i VIII naszej szkoły połączyli siły z siódmoklasistami z Dzianisza i wspólnie wyruszyli do Krakowa na Festiwal Zawodów Małopolska. Na Festiwalu wśród licznych wystawców można było odnaleźć szkoły z naszego regionu – m. in. Zespół Szkół Hotelarsko Turystycznych oraz Zespół Szkół Budowlanych w Zakopanem.

Szkoły średnie z Małopolski przygotowały liczne atrakcje dla odwiedzających – poczęstunki, wydruki 3D, gadające, jeżdżące a nawet śpiewające roboty. Można było skorzystać z masażu relaksacyjnego czy też z usług fryzjerskich. Uczniowie naszych szkół mogli zapoznać się z ofertami szkół, porozmawiać z starszymi kolegami, poczytać ulotki a nawet skorzystać z porad doradcy zawodowego. Gdy nasi podopieczni zaspokoili swoją ciekawość odnośnie przyszłych szkół udaliśmy się do rynku.

Po szybkim posiłku spotkaliśmy się z naszą panią przewodnik z krakowskiej Grupy Aktywni by w nietypowy sposób zwiedzić centrum Krakowa. Nasi uczniowie zostali podzieleni na 9 grup i z kartami pracy w ręku, pełni zapału ruszyli na poszukiwanie odpowiedzi. Podczas rozwiązywania zagadek dzieciaki odwiedziły Galerię Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach gdzie m. in. musieli wysłuchać wskazówek audio ukrytych pod kodem QR i odszukać obraz, o którym mowa w nagraniu. Po ponad dwugodzinnej intensywnej pracy umysłowej (i nie tylko, bo biegać też trzeba było;) nasza młodzież powróciła z uzupełnionymi kartami pracy. Najlepsze okazały się być dziewczynki z kl. VIII z Witowa – drużyna „Metale szlachetne” w składzie:

• Joanna Domagała,

• Magdalena Korczak,

• Sofia Martinez – Baran,

• Bernadetta Szwab,

• Antonina Watycha.

Zwycięska drużyna wraz z zdobywcami II i III miejsca otrzymała nagrody. Uczniowie mogli sobie wybrać w sklepie z pamiątkami upominek. Pomysły były różne, od tradycyjnych kubków z krakowskim nadrukiem, magnesów na lodówkę po torby na zakupy i skarpetki.

Po tak intensywnym zwiedzaniu wszyscy zgłodnieli. Po posiłku wyruszyliśmy wreszcie w podróż powrotną do domów.

Marta Osadzińska

20230426 134429 1600x1200