Zajęcia profilaktyczne - "Żyj z sensem".

W drugim półroczu roku szkolnego 2022/2023 uczniowie klas VI – VIII, zrealizowali cykl zajęć profilaktycznych pt. „Żyj z sensem” prowadzonych przez pedagog szkolną, panią Kamilę Mateję.

Celem działań profilaktycznych było uświadomienie młodym ludziom konieczności integracji trzech wymiarów: fizycznego, psychicznego i duchowego.

Dla pogłębiania wiedzy teoretycznej, 27 kwietnia 2023 roku w naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć pana Krzysztofa Plewę – paraolimpijczyka z Pekinu z 2022 roku oraz panią Katarzynę Plewę, żonę.

Pan Krzysztof w 2013 roku uległ wypadkowi, w wyniku którego potrzebna była amputacja obu kończyn. Mimo tych traumatycznych doświadczeń nasz gość jest znakomitym przykładem na to, że chcieć to móc i można pokonać w życiu wszystkie bariery i trudności.

Za sukcesem każdego mężczyzny stoi silna kobieta, o czym mogliśmy się dzisiaj przekonać. Kiedy nasz bohater opowiadał swoją historię, zawsze obok była jego wspaniała i wspierająca żona Katarzyna. Wspólnie wracali do trudnych chwil po wypadku, rehabilitacji, rozłące oraz narodzinach nowej pasji, która przerodziła się w profesjonalne treningi i start w olimpiadzie w Pekinie. Pan Krzysztof odpowiadał na liczne pytania uczniów, zaprezentował swój sprzęt, na którym trenuj: rolki i rower.

Było to wyjątkowe spotkanie, pełne emocji, nadziei i wary, że warto żyć z sensem.

Kamila Mateja

dsc 0011 1600x1067