LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - Lekcja chemii z wykorzystaniem wydrukowanych na drukarce 3D modeli molekularnych.

laboratoria

Nasza szkoła w ramach programu rządowego „Laboratoria Przyszłości” zakupiła drukarkę 3D na której wydrukowano pomoce naukowe, które uatrakcyjniają proces zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności uczniów.

Uczniowie klasy VIII na lekcjach chemii poznali budowę i właściwości związków organicznych. Okazało się, że podczas lekcji zrozumienie czasami bardzo skomplikowanej struktury pewnych związków mogą ułatwić zestaw do budowy trójwymiarowych struktur molekularnych różnych związków chemicznych. Podczas lekcji uczniowie tworzyli modele przestrzenne różnych związków, przez co poznanie oraz zrozumienie prawidłowości według których tworzą się cząsteczki stało się prostsze i ciekawsze. Takie zajęcia ułatwiają efektywniejsze przyswojenie wiedzy chemicznej. W celu ćwiczeń utrwalających zdobytą wiedzę, uczniowie wykonywali modele na podstawie nazw i wzorów chemicznych zapisanych na tablicy. Na zajęciach uczniowie byli bardzo aktywni, zadawali wiele pytań, świadczących o tym, że są dociekliwi i otwarci na wiedzę.

Bogdan Kania

img 20230606 132333 1470x1200