Zakończenie zajęć CMI w 2023 r.

        W środę 21 czerwca 2023 roku odbyły się ostatnie zajęcia projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego, które odbywały się w naszej szkole przez cały rok szkolny 2022/2023. CMI to ogólnopolski projekt grantowy (w tym roku już IV, niestety ostatnia edycja), którego celem jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie. Na zajęciach uczniowie mogli rozwijać swoje umiejętności w programowaniu w języku Scratch oraz poznać elementy robotyki. Na zajęciach wykorzystywano zarówno zakupione dzięki Laboratoriom Przyszłości zestawy robotyczne LEGO Spike Prime, zestawy LEGO BricQ jak i pozyskane z projektu CMI MBoty. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali pamiątkowe przypinki z logo CMI, książki "Młodzi giganci programowania - Scratch" oraz dyplomy poświadczające ich udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Marta Osadzińska

Galeria zdjęć

20230615 091656 1600x901