Wycieczka zespołu "Mali Witowianie" na torfowiska w 2023 r.

        Dnia 21 czerwca 2023 roku zespół regionalny "Mali Witowianie" pod opieką nauczycieli, instruktorów oraz rodziców udał się na integracyjną wycieczkę do Podczerwonego. Tam, na terenie torfowni podzieleni na dwie grupy, uczniowie mieli okazję zobaczyć oraz doświadczyć rozmaitości oferowanych przez niepozorny, ale jakże bogaty i różnorodny teren torfowisk. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę z historii, geografii, biologii oraz nabyli podstawowe wiadomości o tym jak przetrwać w lesie. Po intensywnym pochłanianiu wiedzy oraz wycieczce wąskotorową kolejką do miejsc wydobywania torfu uczniowie wspólnie zapalili ognisko i zjedli kiełbaskę.

Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku i opiekę nad najmłodszymi członkami zespołu, Stowarzyszeniu Polska Szkoła Surwiwalu - Grupa Podhale za ogrom wiedzy i ziołową herbatkę :) oraz pracownikom torfowni, którzy zostali z nami długo po godzinach swojej pracy by dzieci mogły spędzić czas na wspólnej wycieczce.

Agata Szeliga

Galeria zdjęć

20230621 170346 1600x901