Wycieczka uczniów klasy I i II na Rusinową Polanę w 2023 r.

12 września 2023 roku uczniowie klasy I - II wraz z wychowawczyniami i przewodnikiem p. Andrzejem Boczoniem udali się na wycieczkę krajoznawczo - turystyczną na Rusinową Polanę oraz Wiktorówki. Tego dnia nie tylko pogoda dopisywała, ale również humory małych piechurów, którzy dzielnie przemierzali górskie szlaki. Dzieci dowiedziały się, że nazwa Rusinowa Polana wywodzi się od nazwiska Rusinów, sołtysów z Gronia, którym została nadana przez króla Zygmunta III Wazę w roku 1628. Rusinowa Polana jest świetnym punktem widokowym, więc dzieciaki mogły tu odpocząć i podziwiać przepiękną panoramę Tatr. Następnie zwiedziły słynne Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach. Dzieci gasiły pragnienie wodą ze znajdującego się obok źródełka powszechnie uważanej za uzdrawiającą. Na murze, który otacza kaplicę przyglądały się tablicom poświęconym taternikom i innym osobom, które zginęły w górach – w Tatrach, Alpach i Himalajach. Z Wiktorówek schodziliśmy niebieskim szlakiem do Zazadniej, gdzie skończyła się nasza wycieczka. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Witowa.

Dziękujemy panu Andrzejowi Boczoniowi za przekazanie dzieciom ciekawych informacji w sposób rzeczowy, przeplatany humorystycznymi opowiastkami. Dziękujemy również rodzicom za pomoc w opiece nad ich pociechami.

Renata Górak

Teresa Nitka