Ślubowanie uczniów klasy I w 2023 r.

„Uroczyste ślubowanie
To na ucznia pasowanie!
W całej szkolnej społeczności
Dużo jest radości!”

19 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Pierwszoklasiści śpiewali piosenki, recytowali wiersze i odpowiadali na trudne pytania. Po części artystycznej, dzieci nagrodzone burzą oklasków przystąpiły w wielkim skupieniu do ślubowania. Następnie równie uroczysty charakter miało pasowanie uczniów. Dyrektor szkoły Leszek Szlachtowski, w obecności wychowawcy klasy, rodziców i społeczności szkolnej pasował na uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Leona Musielaka w Witowie indywidualnie każdego pierwszoklasistę dotykając jego ramienia symbolicznym ołówkiem. Każdy nowo przyjęty w poczet szkoły uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom. Na pamiątkę rodzice wręczyli każdemu dziecku książeczkę i grę edukacyjną. Na koniec Dyrektor życzył pierwszakom samych sukcesów w nauce. Po sesji zdjęciowej wszyscy udali się do klasy na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Teresa Nitka

dsc 0076 1600x1067