Featured

Wycieczka uczniów klasy VIII SP do Warszawy w 2024 r.

        „Ten, kto żyje widzi dużo. Ten, kto podróżuje, widzi więcej”. Do tych pięknych słów należy dodać, iż podróże kształcą, poszerzają horyzonty, pozwalają spojrzeć na świat z innej perspektywy.

W tym celu uczniowie klasy VIII w dniach 14 - 15 marca 2024 roku pojechali do Warszawy. Pani Kamila Mateja i pani Alicja Grabacka dołożyły wszelkich starań, by wycieczka była zapamiętana na długie lata.

Wyruszyliśmy w nocy z 13/14 marca. O siódmej rano dotarliśmy do pensjonatu, zjedliśmy śniadanie i ruszyliśmy zwiedzać stolicę.

Pierwszym punktem naszego planu było Muzeum Powstania Warszawskiego. To wyjątkowe miejsce upamiętniające najważniejszą akcję zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej. Tu zobaczyliśmy militarne dzieje 63 dni walki, zdjęcia, pamiątki, mogliśmy poczuć atmosferę powstańczej Warszawy.

Pani Monika Gawryluk, przewodniczka zaprosiła nas na spacer po Starym Mieście. Nasza trasa prowadziła przez symbole Warszawy: Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta, pomnik Małego Powstańca, rzeźbę Warszawskiej Syrenki, Rynek Starego Miasta, Barbakan, mury obronne, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie obejrzeliśmy uroczystą zmianę posterunku honorowego.

Kolejnego dnia ruszyliśmy na zwiedzanie PGE Narodowego z przewodnikiem. Zobaczyliśmy: szatnię reprezentacji polski, płytę boiska, trybunę dolną, loże, trybuny górne, strefę biznesu, kaplicę, tunel VIP, punkt widokowy. Na koniec odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. To ciekawa przestrzeń do obserwacji, doświadczeń i odkrywania przyrody.

Po strefie eksperymentalnej odwiedziliśmy Planetarium i obejrzeliśmy znakomity pokaz „Rewolucja Kopernika”.

Wspólny wyjazd uczniów klasy VIII, to nie tylko przerwa od codziennej rutyny, ale przede wszystkim okazja do zdobycia wiedzy poprzez doświadczenia. Jest to też świetna okazja do „pobycia” ze sobą.

Kamila Mateja

Galeria zdjęć

20240314 131958 1600x1200