Featured

Akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 - go Maja.

        Dnia 3 maja nasz poczet sztandarowy w składzie:

  • Tomasz Krzeptowski - Sabała - sztandarowy
  • Julia Knapczyk - asysta pocztu
  • Owidia Piczura - asysta pocztu

wziął udział w gminnych uroczystościach upamiętniających 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 - go Maja.

Natomiast 6 maja w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 - Maja. W tym roku pochyliliśmy się nad twórczością słynnego polskiego malarza Jana Matejki. Na drzwiach do sal lekcyjnych zawisły najsłynniejsze dzieła tego artysty, natomiast podczas akademii obejrzeliśmy krótki film poddający analizie jeden z obrazów Matejki - "Konstytucja 3 Maja 1791 roku". Na zakończenie uroczystości cała szkolna społeczność zaśpiewała "Mazurka 3 - go Maja" przy akompaniamencie p. Moniki Góźdź.

Marta Osadzińska

Prezentacja multimedialna

 
konstytucja 3 maja