Featured

Dzień Regionalny w 2024 r.

        W związku z corocznym Dniem Regionalnym odbywającym się w naszej szkole, dnia 21 maja na szkolnych korytarzach zapanował kolorowy zawrót głowy! Tematyką dnia regionalnego był "Podhalański strój regionalny". Dzień rozpoczął występ młodszej grupy dzieci z zespołu "Mali Witowianie", następnie posłuchaliśmy prelekcji zaproszonego gościa, pani Anny Nędzy - Kubiniec na temat poszczególnych elementów stroju regionalnego, zarówno męskiego jak i żeńskiego. Po prezentacji podzieliliśmy się na 2 grupy, dzieci z klas 0 - 3 pod okiem swoich wychowawczyń udały się do klas gdzie miały za zadanie stworzyć strój góralski z dostępnych materiałów plastycznych, natomiast klasy 4 - 8 zostały na głównym korytarzu by w konkursie wiedzy na temat stroju góralskiego walczyć o nagrody. Po konkursach dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. W międzyczasie jury przyjrzało się pracom plastycznym wykonanym przez młodsze dzieci by wybrać zwycięzców. Po ogłoszeniu wyników skupiliśmy się na występie starszej grupy zespołu "Mali Witowianie", który zakończył nasz Dzień Regionalny.

Agata Szeliga

Galeria zdjęć

dsc 0169 1600x1067