LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - Zajęcia z robotyki w klasie IV w 2024 r.

laboratoria

Podczas majowych zajęć informatycznych uczniowie klasy IV po raz kolejny mieli okazję pracować z zestawami robotycznymi LEGO Spike Prime, których zakup został sfinansowany z projektu Laboratoria Przyszłości.

Chłopcy i dziewczynki w ramach zajęć najpierw musieli zbudować z klocków LEGO "tancerza" a następnie odpowiednio zaprogramować dwa silniki, które wprawiały w ruch nogi i ręce naszego robota, czujnik kolorów oraz wyświetlacz. Wszystko to było możliwe dzięki specjalnej aplikacji LEGO SPIKE zainstalowanej na każdym laptopie, na którym pracowali uczniowie. Programowanie czujników w aplikacji za pomocą bloków nie sprawiło dzieciakom problemu, gdyż programowanie blokowe jest im znane doskonale dzięki aplikacji Scratch. Następnie z dużym zaangażowaniem zabrali się do wyszukiwania oraz tworzenia dźwięków w rytm, których poruszał się tańczący robocik.

Marta Osadzińska

20240510 125614 1600x739