Featured

Wycieczka uczniów klasy III i IV do Krakowa w 2024 r.

        7 czerwca 2024 roku uczniowie klasy III i IV pod opieką swoich wychowawczyń udali się do Grodu Kraka.

Pierwszym punktem wyprawy była lekcja muzealna w Rynku Podziemnym mieszczącym się pod Sukiennicami. Zajęcia przybliżyły uczestnikom wiedzę na temat życia mieszkańców średniowiecznego Krakowa. Liczne zabytki, eksponaty muzealne, makiety i mapy posłużyły zrozumieniu znaczenia ówczesnej stolicy Polski na arenie międzynarodowej.

Następnie udaliśmy się do teatru Bagatela, by obejrzeć przedstawienie teatralne wyreżyserowane przez Krzysztofa Maternę a powstałe w oparciu o powieść Marka Twaina "Przygody Tomka Sawyera". Od prawie 150 lat perypetie uroczego urwisa fascynują kolejne pokolenia. Z przyjemnością obejrzeliśmy rozśpiewany, energetyzujący spektakl.

Po tej uczcie dla ducha nadszedł czas na ucztę dla ciała. Posileni i wypoczęci ruszyliśmy na ostatni etap naszego pobytu w Krakowie - spacer po Wawelu i spotkanie ze Smokiem Wawelskim.

Na tle Katedry pw. św. Stanisława i św. Wacława p. Osadzińska nakreśliła tło historyczne Zamku Królewskiego, jego sławnych mieszkańców i bogactw kulturalnych zawartych w tym wspaniałym kompleksie muzealnym.

Smok nie zawiódł naszych oczekiwań - zionął ogniem na powitanie i na pożegnanie.

Hanna Zych - Piczura

Galeria zdjęć

20240607 152154 1600x739