Featured

Samorząd Uczniowski dla dziewcząt: „Dbajmy mądrze o siebie”

        Dzisiaj (tj. 10 czerwca 2024 r.) odwiedziła nas, czyli dziewczęta z klas V - VIII pani kosmetolog Anna Szpunar. Miałyśmy okazję porozmawiać z nią na temat szkodliwości, jaką przynosi przedłużanie paznokci oraz malowanie się.

Nasze spotkanie rozpoczęłyśmy rozmową odnoszącą się do konsekwencji, jakie stoją za przedłużaniem paznokci u osób w młodym wieku. Dowiedziałyśmy się, że najważniejszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas wizyty u kosmetyczki, jest sterylność narzędzi i czystość miejsca pracy. Brak higieny może doprowadzić do wywołania reakcji alergicznych, zakażeń, czy chorób takich jak grzybica, zanokcica, a nawet marskość wątroby. Nadmierna stylizacja paznokci doprowadza do wykruszenia się płytki paznokcia oraz jej zniekształcenia, dlatego warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji paznokci i regularnych przerwach w ich przedłużaniu.

Podczas ostatniego etapu spotkania omawiałyśmy pielęgnację twarzy, która jest kluczowym elementem dobrego makijażu. Należy pamiętać o stosowaniu kosmetyków dedykowanych do danego typu cery i nie zapominać o dwuetapowym oczyszczaniu.

Dziękujemy Pani Annie Szpunar za wizytę i przekazanie nam kosmetycznej wiedzy.

Samorząd Uczniowski

Galeria zdjęć

unnamed 1