Featured

Spotkania profilaktyczne z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem w 2024 r.

Dnia 17 września 2024 roku odbyły się spotkania profilaktyczne prowadzone przez gości z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem panią Agnieszkę Szopińską i pana Krzysztofa Waksmundzkiego zaproszonych przez szkolną pedagożkę p. Kamilę Mateję.
Pierwsze spotkanie było dla klas "0" - III SP pt. "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Policjanci uświadomili dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze pieszo, rowerem czy hulajnogą za pomocą slajdów i ciekawej rozmowy z bardzo zaangażowanymi uczniami.
Drugie spotkanie było dla klas IV - VIII pt. "Cyberprzemoc". Poruszane były następujące kwestie:

• Co to jest cyberprzemoc i jakie przybiera formy
  • Jak dużo dzieci spotyka się z przemocą w Internecie
  • Jakie skutki cyberprzemoc wywołuje u ofiar
  • Co trzeba zrobić, żeby się chronić?
  • Czy cyberprzemoc jest karalna?

Nie jest to nowy temat dla uczniów, jednak problem jest tak groźny i powszechny, że trzeba zawsze i wszędzie przypominać o nim uczniom. Dziękujemy Gościom za przyjęcie zaproszenia oraz za profesjonalny i ciekawy sposób przeprowadzenia spotkań.

Alicja Grabacka

messenger creation 391b0f86 ecd3 4162 b87c 9033b4f11dd8