Podsumowanie małopolskiego programu "Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej - 2011"

6 lutego 2012 roku uczennice z kl. III gimnazjum Dorota Długopolska i Krystyna Dzierzęga pod opieką pani Agaty Szeligi udały się na konferencję podsumowującą realizację małopolskiego programu 'Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej - 2011', która odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu.

Podczas tego spotkania dzieci, młodzieży, nauczycieli, przedstawicieli władz samorządowych i instytucji prowadzących działalność o charakterze edukacyjnym mieliśmy okazję obejrzeć efekty najciekawszych inicjatyw podejmowanych na rzecz integracji europejskiej. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z całej Małopolski prezentowali różne formy przybliżenia Unii Europejskiej w lokalnych środowiskach oraz pogłębiania wiedzy na Jej temat. Począwszy od debat, poprzez taneczne programy artystyczne i prezentacje multimedialne, aż po pokazy barmańskie i degustacje kulinarne uczniowie promowali Polskę w Unii Europejskiej skupiając się przede wszystkim na Małopolsce - naszej Małej Ojczyźnie.