"Wyspa Skarbów. Tajemnica mapy starego pirata" 2012 r.

Dnia 4 kwietnia 2012 roku klasy V i VI szkoły podstawowej udały się do Zakopanego, do kina "Sokół", na spektakl przygotowany przez Teatr Współczesny w Krakowie. "Wyspa Skarbów" to barwne przedstawienie oparte na powieści R. L. Stevensona o tym samym tytule. Młodzi widzowie mogli wraz z bohaterami przeżyć niezwykłą przygodę w świecie legendarnego kapitana Flinta. Spektakl przypadł widzom do gustu ze względu na obecność komicznych sytuacji, zaskakujące i pełne napięcia sceny oraz niespodziewane zwroty akcji. Do atutów przedstawienia można zaliczyć też dobre dialogi. Oprawa muzyczna i scenografia dopełniały udaną awanturniczą opowieść. Uczniowie powrócili do szkoły rozbawieni i zadowoleni z takiej formy odpoczynku od szkolnej codzienności.