XXXV Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

21 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Zakopanem odbyły się powiatowe eliminacje XXXV Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Zawody składały się z 3 konkurencji:

- test z przepisów ruchu drogowego,

- jazda po torze przeszkód,

- praktyczne udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Drużyna szkoły podstawowej, w składzie:

• Klaudia Bzdyk,
  • Katarzyna Frączek,
  • Bartłomiej Piczura

zajęła I miejsce wyraźnie dystansując drugą drużynę Turnieju. W klasyfikacji indywidualnej Klaudia Bzdykzajęła I miejsce, Katarzyna Frączek trzecie, a Bartłomiej Piczura szóste.

Drużyna gimnazjum, w składzie:

• Dorota Długopolska,
  • Szymon Gach,
  • Magdalena Lasak

zajęła I miejsce. W klasyfikacji indywidualnej Szymon  Gach był pierwszy, Magdalena Lasak druga, a Dorota Długopolska szósta.

W/w uczniowie reprezentowali powiat tatrzański na zawodach wojewódzkich w Rabie Wyżnej w dniach 7 - 8  maja. Drużyna szkoły podstawowej uplasowała się na XII, a gimnazjum VIII pozycji. W finałach wzięły udział 22 drużyny reprezentujące powiaty województwa małopolskiego.