Dzień Dziecka 2012 r.

Dnia 1 czerwca uczniowie klasy I wybrali się na wycieczkę do Zubrzycy Górnej, do Orawskiego Parku Etnograficznego. Uczestniczyli tam w zajęciach edukacyjnych pt. "Od ziarenka do bochenka". Poprzez czynny udział dzieci mogły sie przekonać, w jakim trudzie nasi przodkowie zdobywali pożywienie i jakimi narzędziami się posługiwali. Uczniowie cepami młócili owies, mełłli zboże na żarnach, wyrabiali ciasto i piekli pyszne placki, które następnie ze smakiem zjedli.

Pozostali uczniowie spędzili ten dzień w szkole uczestnicząc w różnorakich grach i zabawach.

Klasy II i III SP czekały liczne atrakcje w postaci gier planszowych oraz arcytrudnego quizu przyrodniczo - polonistycznego przeprowadzonego przez p. Elżbiete Lis - Chrapkiewicz. Dzieci świetnie bawiły rywalizując między sobą. Na zakończenie na każdego ucznia czekał słodki poczęstunek.

Natomiast starsi uczniowie szkoły podstawowej trzymali kciuki za reprezentantów swoich klas w konkursie ekologicznym przygotowanym przez p. Irenę Marasek. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z klasy VI, w składzie Zuzanna Laska, Klaudia Bzdyk oraz Patrycja Stanek. Oto wyniki konkursu:

• I miejsce kl. VI
  • II miejsce kl. V (D. Kowalczyk, M. Czuj, A. Gal)
  • III miejsce kl. IV (A. Chrapkiewicz, Sz. Czuj, G. Hudyka)

Po wielkich emocjach związanych z przebiegiem konkursu uczniowie zaangażowali się w tworzenie ogromnych plakatów o tematyce ekologicznej.

Gimnazjaliści również świętowali Dzień Dziecka. Na hali gimnastycznej przeprowadzono rozgrywki sportowe. Naprzeciw siebie stanęły: drużyna klasy III gim. kontra połączone siły klasy I i II gim. Rozegrano dwa mecze: piłki siatkowej oraz piłki ręcznej. Państwo Boczoń czuwali nad przebiegiem meczów. Gra była bardzo wyrównana, a przez to bardzo emocjonująca, do końca nie było wiadomo, kto odniesie zwycięstwo. Wreszcie klasa III gimnazjum wyszła zwycięska z tych rozgrywek, zarówno w piłce siatkowej, jak i piłce recznej.

Wszyscy uczniowie biorący udział w grach i zabawach zorganizowanych przez szkołę w Dzień Dziecka otrzymali na zakończenie słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.