I Festiwal Projektów Edukacyjnych

Dnia 13 czerwca 2012 roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Festiwal Projektów Edukacyjnych. Zgodnie z nowymi wytycznymi każdy gimnazjalista w czasie swojej szkolnej kariery musi uczestniczyć przynajmniej w jednym projekcie edukacyjnym. Cztery zespoły gimnazjalistów z klasy II i III gim. przedstawiły efekty swojej kilkumiesięcznej pracy. W komisji oceniającej prace uczniów zasiadały: p. dyr A. Maryniarczyk, p. A. Gąsienica oraz p. H. Zych - Piczura.

Jako pierwsza ze swym projektem zatytułowanym "Jak dobrze wybrać przyszłą szkołę" wystąpiła grupa z kl. III gim. w składzie:

• Dorota Długopolska (przewodnicząca zespołu)
  • Krystyna Dzierzęga
  • Beata Kapel
  • Bartłomiej Staszel
  • Adam Świder
  • Tymoteusz Urbaś

Opiekunem grupy była p. M. Osadzińska. Uczniowie zaprezentowali prezentację multimedialną z radami dla wszystkich tych, którzy stanęli przed wyborem przyszłej szkoły. Zespół przygotował makietę Zakopanego, na której zaznaczono wszystkie szkoły średnie w tym mieście oraz informatory zawierające krótkie opisy szkół średnich w naszej okolicy.

Projekt "Kopernik i jego dzieło"przedstawiła grupka gimnazjalistów z kl. III:

• Marek Gąsienica - Groń (przewodniczący zespołu)
  • Ryszard Gąsienica - Groń
  • Marcin Ogórek
  • Władysław Szymusiak
  • Kamil Tylka

Opiekę nad zespołem sprawowały p. R. Kenar - Mrowca i p. M. Osadzińska. Chłopcy przygotowali barwną prezentację multimedialną dotyczącą Kopernika, jego dzieła oraz naszego Układu Słonecznego. Stworzyli ruchome makiety układów geo i heliocentrycznego.

Trzecia grupa trzeciogimnazjalistów stworzyła własną stronę internetową "Wirtualne muzeum Witowa", na której można znaleźć opisy i zdjęcia zabytków z Witowa i okolic. W skład zespołu wchodzili:

• Jan Frączek
  • Michał Gach (przewodniczący zespołu)
  • Mateusz Garczek
  • Dawid König
  • Adam Kowalczyk
  • Jan Zych

Pracę młodych informatyków nadzorowali p. K. Uznański i p. M. Osadzińska.

Ostatnia grupa z kl. II gim. zaprezentuje swój projekt ponownie na następnym festiwalu, gdyż wymagał on jeszcze dopracowania.