Spektakl "Świat naszych przodków" - 2012 r.

Dnia 24 września 2012 roku miał miejsce program artystyczny zatytułowany „Świat naszych przodków”. Tematem spektaklu było przybliżenie polskich wierzeń, obyczajów i obrzędów związanych z ważnymi wydarzeniami w życiu zbiorowym naszej społeczności oraz zwyczajów związanych z obchodzeniem uroczystości narodzin, chrztu, zamążpójścia, śmierci.

Uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej i I - III gimnazjum mogli poznać rytuały słowiańskie, kiedy nasze państwo dopiero się kształtowało; przekonać się, jakie zasady postępowania obowiązywały młodych ludzi w Polsce szlacheckiej; zauważyć , co było ważne dla pokolenia naszych pradziadów żyjących w niedalekiej przeszłości.

Przedstawienie prezentujące polskie tradycje, obrządki i ceremonie religijne było wartościową lekcją naszej kultury  i ważnym elementem kształtujący poczucie tożsamości narodowej.