Sprawdzian szóstoklasisty 2013 r.

4 kwietnia 2013 roku nasi szóstoklasiści pisali test sprawdzający wiedzę i umiejętności nabyte w ciągu sześcioletniego etapu edukacyjnego.

Sprawdzian składał się z zadań zamkniętych i otwartych, na których rozwiązanie uczniowie mieli 60 minut.

Tegoroczny sprawdzian szóstoklasisty stał pod znakiem zagadnień dotyczących poprawności w mówieniu i pisaniu. Uczniowie mieli przeanalizować wiersz Józefa Ratajczaka, pochodzący z tomu "Pierwsze wiersze" oraz fragment tekstu Marii Nagajowej z poradnika "Sztuka dobrego pisania i mówienia".

W krótkiej wypowiedzi trzeba było napisać, dlaczego warto mówić i pisać poprawnie, a w dłuższej -  list do kolegi, polecający ciekawą książkę.  W części matematycznej uczniowie mieli między innymi dopisać brakującą cyfrę szyfru i rozwiązać zadania.