Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów w Małopolsce 2013 r.

Dnia 21 marca 2013 roku nasza klasa i uczniowie z III Gimnazjum w Dzianiszu udaliśmy się do Krakowa na Targi Edukacyjne. Zgodnie z planem na miejscu byliśmy o godzinie 9:30. W hali gdzie odbywały się targi było mnóstwo różnych wystawców szkół. Najbardziej interesowały nas szkoły ponadgimnazjalne. Można było skierować się również po poradę do doradztwa zawodowego. Spotkaliśmy uczniów z zakopiańskich szkół, którzy reprezentowali Technikum Gastronomiczne, Zespół Szkól Hotelarsko - Turystycznych oraz Zespół Szkół Budowlanych. Nazbieraliśmy dużo ulotek, w których mamy dokładnie opisane poszczególne szkoły, jest bardzo duży wybór. O godzinie 12:00 musieliśmy opuścić targi i udaliśmy się do niedawno otwartego muzeum pod Sukiennicami. Bardzo nam się spodobało nowoczesne, multimedialne muzeum, z chęcią poznawaliśmy atrakcje tego miejsca, którego atmosfera pozwalała przenieść się do Krakowa sprzed setek lat. Można było dotknąć średniowiecznego krakowskiego bruku, sprawdzić swoją wagę i wzrost według dawniej obowiązujących miar i wag co oczywiście pobudzało naszą wyobraźnie o tamtych czasach. Widzieliśmy również rekonstrukcje dwunastowiecznych warsztatów, ruiny spalonej osady, makietę piętnastowiecznego miasta. W salach projekcyjnych i kinowych można było obejrzeć filmy historyczne. Niestety mieliśmy bardzo mało czasu, tylko 1,5 godziny i nie wszystko dokładnie udało nam się zobaczyć. Około godziny 19:00 wróciliśmy do Witowa.

Moim zdaniem wycieczka była bardzo udana. Poznaliśmy nowe szkoły ponadgimnazjalne i dzięki temu mamy większy wybór, jak również pogłębiliśmy swoją wiedzę historyczną. Mamy nadzieję że jeszcze kiedyś pojedziemy do muzeum pod Sukiennicami, aby dokładniej i bez pośpiechu móc oglądać eksponaty i pokazy multimedialne.

Kamila Medyk