Dzień Ziemi 2013 r.

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Jest to akcja prowadzona corocznie na wiosnę, której celem jest propagowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji. Z niewielkim opóźnieniem bo dopiero 30 kwietnia uczniowie z klasy IV i V SP ruszyli ze swoimi wychowawczyniami na wielkie sprzątanie Witowa. Jedna grupa udała się w stronę Doliny Chochołowskiej a druga na Zagrody Witowskie. Z przykrością musimy stwierdzić iż dzieci łącznie zebrały aż 31 worków wszelakiego rodzaju śmieci. W czasie wędrówki przez las i nad rzeką natknęliśmy się na dzikie wysypiska. Butelki plastikowe unoszące się na wodzie, fragmenty karoserii samochodowej w rowie, metalowe garnki i szklane butelki w lesie to bardzo częsty widok w naszej okolicy. Akcje takie jak Dzień Ziemi, nie przyniosą pożądanego efektu jeśli ciągle nowe śmieci będą wyrzucane w miejscach niedozwolonych. Apelujemy - dbajmy o naszą okolicę, nie śmiećmy!