Ćwiczenia ewakuacji szkoły na wypadek zagrożenia pożarowego w 2013 r.

16 maja 2013 roku o godz. 12:00 w Zespole Szkół w Witowie odbyła się ewakuacja uczniów, nauczycieli i personelu w związku z pożarem, który pojawił się w najwyższej kondygnacji budynku - na szczęście były to tylko ćwiczenia. Ewakuację rozpoczął sygnał alarmowy dzwonka, trwała ona 2 - 3 minuty. Towarzyszył jej ryk syren z remizy OSP w Witowie i sygnały nadjeżdżających wozów strażackich z OSP z Dzianisza, Kościeliska i PSP w Zakopanem. Nad prawidłowym przebiegiem akcji ratunkowej czuwał przedstawiciel PSP w Zakopanem - aspirant sztabowy Andrzej Stopka. Rolą strażaków nie było tylko gaszenie wyimaginowanego pożaru, ale także ewakuacja osób z zagrożonych pomieszczeń: mieszkania prywatnego, biblioteki, pomieszczeń kotłowni szkolnej. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, nikt nie ucierpiał. Chociaż były to tylko ćwiczenia robiły one piorunujące, niesamowite wrażenie na ewakuowanych.