"Czyste Tatry - Sprzątanie Świata 2013"

Dnia 20 września 2013 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji „Czyste Tatry - Sprzątanie Świata 2013” zorganizowanej przez Tatrzański Park Narodowy. Piąto i szóstoklasiści wraz z wychowawczyniami; p. Ewą Boczoń i Martą Osadzińską udali się do Zakopanego. W Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN otrzymali okolicznościowe koszulki, rękawiczki oraz worki na śmieci. Zadaniem dzieci było oczyszczenie terenu w pobliżu Kaplicy Najświętszego Serca Jezusa na Jaszczurówce a następnie okolic Nosala. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zbierali odpady, które niestety zostawili turyści. Po trudach wędrówki i pracy udaliśmy się do Centrum Edukacji Przyrodniczej na poczęstunek i ognisko. Zwiedziliśmy również muzeum TPN-u, "Tajemniczy Ogród" (ogród roślinności tatrzańskiej) oraz obejrzeliśmy film o czterech porach roku w Tatrach. To był naprawdę bardzo pracowity, ale i pełen wrażeń dzień.