Spektakl pt. "Zemsta"

We wtorek 22 października  uczniowie I i II klasy gimnazjum pod opieką nauczycieli brali udział w 'pełnometrażowym' spektaklu przygotowanym przez teatr Cracowia na podstawie "Zemsty" Aleksandra Fredry. Przedstawienie wystawione zostało w nowotarskim Miejskim Ośrodku Kultury i trwało ponad dwie godziny. Nie był to czas stracony. Bardzo dobra gra aktorska oraz oszczędne, ale wyraziste rekwizyty i kostiumy stylizowane na fredrowską epokę spowodowały, ze spektakl spodobał się zgromadzonej publiczności. Dla uczniów była to okazja do przypomnienia tekstu komedii i zrozumienia zaplanowanej przez zwaśnionych bohaterów 'zemsty'. Szczególne wrażenie wywarła na widzach doskonale zagrana rola Papkina, kluczowa dla dramatu Fredry. Tak inscenizowane szkolne lektury nie są nudne. Miejmy nadzieję, że zapadają w pamięć i okażą się przydatne w przyszłości, nie tylko szkolnej...