Lekcja przyrody dla uczniów klasy III SP w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN

W dniu 22 listopada 2013 roku uczniowie klasy III SP wzięli udział w wyjątkowej lekcji przyrody przygotowanej przez Tatrzański Park Narodowy. Uczniowie pod opieką pani Agaty Szeligi udali się do Centrum Edukacji TPN przy ul. Chałubińskiego gdzie spotkali się z panią Aliną Sidor, która przez blisko 3 godziny opowiadała uczniom o drzewach liściastych i iglastych , które można spotkać na Podhalu.

Uczniowie zaczęli lekcję od spaceru po „Tajemniczym Ogrodzie” przy Centrum Edukacji, gdzie nie tylko uczyli się rozpoznawać napotkane drzewa, ale również spotkali cztery piękne łanie, które jak mówi pani Alina, często zaglądają do ich ogrodu.

Następnym punktem spotkania było zwiedzanie wystawy na temat życia w Tatrach w czasie czterech pór roku oraz wykonanie ćwiczeń sprawdzających co uczniowie zapamiętali z lekcji o drzewach.

Pobyt umiliły gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę tropicieli rozpoznając ślady zwierząt oraz nauczyli się jak zmierzyć drzewo nie ścinając go. Ta niezwykła lekcja przyrody w terenie dostarczyła uczniom niezapomnianych wrażeń.