Konkurs "Odblaskowa szkoła" w 2013 r.

Celem konkursu jest wykazanie, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo uczniów zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

Ponadto celem Akcji jest zwrócenie uwagi nauczycieli, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do lat 15. z elementów odblaskowych. W ramach Akcji przeprowadzono w naszej szkole :

• konkurs plastyczny,
  • testy z przepisów w ruchu drogowym,
  • rozdano uczniom szkoły podstawowej elementy odblaskowe,
  • przeprowadzono, wspólnie z policjantami ( post. Renata Król, asp. Dawid Pietras) z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem profilaktyczne działania obejmujące kontrolę wyposażenia samochodów w foteliki dla dzieci przywożonych przez rodziców do szkoły. Kierowcy posiadający właściwe wyposażenie samochodu otrzymywali jabłko natomiast kierowcy, którzy przewozili dzieci niezgodnie z obowiązującymi przepisami „karani” byli cytryną.