95 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada 2013 roku delegacja naszej szkoły z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystych gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Obchody rozpoczęła msza św. za Ojczyznę w kościele pod wezwaniem Św. Kazimierza w Kościelisku. Następnie uczniowie Zespołu Szkół w Kościelisku zaprosili wszystkich zebranych na krótkie przedstawienie.

Dnia 12 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie kl. II gimnazjum, pod kierunkiem p. M. Osadzińskiej przedstawili krótką inscenizację upamiętniającą odzyskanie przez Polskę niepodległości. Pan K. Przywoźny wraz z uczniami kl. IV, V i VI przygotował oprawę muzyczną całej uroczystości. Dzieci pięknie zaśpiewały znane pieśni patriotyczne.