Światowy Dzień Pluszowego Misia w 2013 r.

W dniach 25 - 27 listopada kolejny raz nauczycielki bibliotekarki zorganizowały Światowy Dzień Pluszowego Misia. Małe pomieszczenie biblioteki szkolnej wypełniło się szczelnie pluszowymi maskotkami i przytulankami, ilustracjami najmłodszych uczniów, przedmiotami z wyobrażeniami misiów, książeczkami o przygodach niedźwiadków i wieloma innymi elementami kojarzącymi się z tym 'towarzyszem dzieciństwa'. Zwyczajem stały się lekcje biblioteczne, pogadanki i konkursy o 'misiowej' tematyce. Przypomniana została historia powstania pluszowej zabawki, która w tym roku kończy 111 lat! Każdego roku odwiedzają bibliotekę uczniowie klas I - III i oddział zerowy. Od ubiegłego roku gościmy w naszych progach przedszkolaki wraz z Siostrami  Córkami Bożej Miłości. We wtorek 26 listopada mieliśmy okazję obejrzeć występ grupki przedszkolaków, które ubrane w misiowe stroje i  piękne kokardy, zaprezentowały program poświęcony niedźwiadkom. Były piosenki i wierszyki, układy taneczne, potem wspólna zabawa z dziećmi z naszej szkolnej 'zerówki'. Nie mogło również zabraknąć drobnego poczęstunku. Przyjęliśmy także upominki związane z misiami od naszych miłych gości i umówiliśmy się na ponowne odwiedziny.