XVIII Konkurs Wiedzy o Gminie Kościelisko

W dniu 5 grudnia 2013 roku w Zespole Szkół w Kościelisku odbył się "XVIII Konkurs Wiedzy o Gminie Kościelisko". Piętnastu uczestników, po pięciu z każdej ze szkół gminy - Dzianisza, Kościeliska i Witowa, rozpoczęło najpierw część pisemną konkursu. Pytania konkursowe  przygotował p. Apoloniusz Rajwa - przewodnik tatrzański. Test zawierał pytania z 5 działów: topografii, przyrody, historii, etnografii i ogólnych wiadomości o gminie. Do finałowej części konkursu zakwalifikowało się sześć najlepszych uczniów z I etapu. Uczestnicy odpowiadali ustnie na pytania zadawane przez jury, w skład którego oprócz p. Apoloniusza Rajwy weszli: p. Józef Kunc – dyrektor Zespołu Szkół w Dzianiszu, p. Małgorzata Karpiel - Bzdyk – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko, p. Piotr Hebda – nauczyciel historii i p. Leszek Szlachtowski - nauczyciel geografii.

Uczniowie przygotowujący się do tegorocznego konkursu brali udział w:

• Wycieczkach górskich przygotowywanych przez p. A. Boczonia i p. L. Szlachtowskiego
  • Prelekcji dotyczącej życia na Podhalu, tradycji, stroju góralskiego itp. przygotowanej przez p. Małgorzatę Karpiel – Bzdyk.

Wyniki:

• I miejsce - Maria Tylka (ZS w Dzianiszu),
  • II miejsce - Magdalena Lasak (ZS w Witowie),
  • III miejsce - Natalia Gąsienica - Makowska (ZS w Dzianiszu).

Finałowa szóstka otrzymała nagrody książkowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy pamiątkowe broszury o Gminie Kościelisko.

Gratulujemy!