Wycieczka kl. VI do Chochołowa w 2013 r.

Dnia 24 października 2013 roku klasa VI SP udała się po opieką p. M. Osadzińskiej i p. H. Zych – Piczury na wycieczkę do Chochołowa. Szóstoklasiści zwiedzili kościół św. Jacka, na przykładzie tej budowli omówili cechy charakterystyczne stylu neogotyckiego. Zatrzymali się również pod obeliskiem upamiętniającym powstanie chochołowskie. Uczniowie przypomnieli sobie wiadomości dotyczące insurekcji pod Tatrami. W planie wycieczki było również zwiedzanie Muzeum Powstania Chochołowskiego. Niestety tego dnia było ono nieczynne. Następnym punktem wycieczki była wizyta w warsztacie twórcy ludowego, rzeźbiarza – p. Ziędara. Pracownia rzeźbiarska mieści się w jednej z zabytkowych chałup z tradycyjnymi izbami – czarną i białą. Dzieci miały okazję zobaczyć wystrój tych izb, dawne przyrządy używane przed stu laty na Podhalu. Na zakończenie udaliśmy się pod kapliczkę św. Jana Nepomucena, gdzie uczniowie poznali legendę związaną z powstaniem chochołowskim i św. Janem.