Konkurs na Plakat Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w 2014 r.

Dnia 30 maja 2014 roku wręczono nagrody w Konkursie na Dziecięcy Plakat Festiwalowy, który wykorzystywany będzie podczas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

Nagrody wręczali dyrektor Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" - Krzysztof Jędrzejowski, oraz dyrektor Biura Promocji Zakopanego - Andrzej Kawecki.

Na konkurs nadesłano 89 prac ze: Szkoły Podstawowej nr 1 w Zakopanem, Szkoły Podstawowej nr 2 w Zakopanem, Szkoły Podstawowej nr 3 w Zakopanem, Szkoły Podstawowej nr 5 w Zakopanem, Szkoły Podstawowej w Poroninie, Szkoły Podstawowej w Kościelisku, POSA w Zakopanem, Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowym Targu, Świetlicy Środowiskowej „Promyczkowo” w Zakopanem, Akademii Młodego Artysty w Zakopanem, Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Witowie, TCKiS „Jutrzenka”.

Komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

W KATEGORII:DZIECIĘCY PLAKAT FESTIWALOWY

GRAND PRIX – PLAKAT DO DRUKU

JOANNA KACICZAK, lat 12 (nauczyciel: Izabela Soroczyńska SP nr 2 Zakopane)

I MIEJSCE – KATARZYNA KREFT, lat 11 (nauczyciel: Lidia Rosińska POSA Zakopane)

II MIEJSCE – NATAN KOTOWSKI lat 10 (nauczyciel: Izabela Soroczyńska SP nr 2 Zakopane)

II MIEJSCE – KLAUDIA TOPÓR, lat 10 (nauczyciel: Regina Mrowca ZS SP im. A. Kenara – Witów)

III MIEJSCE – ROBERT JARÓG, lat 7 (opiekun: Halina Zamojska SP nr 4 Nowy Targ)

Informacja pochodzi z oficjalnej strony Urzędu Miasta Zakopane, na której można również zobaczyć zdjęcia z rozdania nagród.