Wycieczka kl. IV do Doliny Białego w 2014 r.

Dnia 9 maja 2014 roku klasa czwarta wraz z wychowawczynią brała udział w programie aktywnej edukacji przyrodniczej dla szkół gmin podtatrzańskich „Bliżej Tatr” organizowanym przez Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. Niemal wszyscy uczniowie naszej nielicznej klasy, odpowiednio przygotowani do wyprawy, zostali zaproszeni do wspólnej, interesującej wycieczki do Doliny Białego. Naszą przewodniczką była pani Alicja Sidor, która na każdym etapie przeprowadzanego programu potrafiła zajmująco opowiadać o roślinach, zwierzętach, naturze ożywionej i nieożywionej. Dzieci rozróżniały odgłosy dobiegające z otoczenia poza parkiem tatrzańskim (na Drodze pod Reglami) oraz na terenie rezerwatu. Z dużym zaangażowaniem rozwiązywały zadania i ćwiczenia, naklejały naklejki z ilustracjami tatrzańskich roślin - starając się zapamiętać ich nietypowe nazwy. W trakcie wyprawy uczniowie obserwowali zachowania mijanych na trasie turystów, dostrzegali strony pozytywne i naganne postępowanie. W drodze powrotnej z doliny włączyli się w zbieranie śmieci, by oczyścić z nich trasę przemarszu.

Spotkanie z panią Sidor zakończone zostało w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego przy ul. Chałubińskiego (w ogrodzie obok budynku podziwialiśmy spokojnie pasące się łanie, obejrzeliśmy film, zwiedziliśmy muzealną ekspozycję).

Ten wyjazd należał do bardzo udanych. Pogoda dopisała, humory także.