Wycieczka kl. IV do Niedzicy w 2014 r.

W środę 18 czerwca 2014 roku uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawczynią i panią Edytą Cięciak - Bobak wyruszyli na wycieczkę do Niedzicy, Czorsztyna i Dębna. Zwiedzanie niedzickiego zamku poprzedził 50 -minutowy rejs statkiem Harnaś po części zalewu czorsztyńskiego. Z pokładu podziwialiśmy piękne brzegi jeziora, ruiny zamku Woronin w Czorsztynie, rozległe malownicze krajobrazy. Zwiedzanie zamku urozmaicone było barwnymi opowieściami naszej młodej pani przewodniczki, która nie omieszkała wprowadzić elementów humorystycznych i zachęcała do sprawdzania prawdziwości licznych legend związanych z poznawanym miejscem. Po obejrzeniu tzw. wozowni z zabytkowymi pojazdami przeszliśmy spacerem w kierunku zapory. Tam powstała cała seria zdjęć z trójwymiarowym obrazem wodnej głębi (namalowanej na deptaku zapory), która widoczna staje się dopiero na wykonanych zdjęciach.

Następną atrakcją było obejrzenie unikatowego na całą Europę zabytku - pięknego drewnianego kościółka w Dębnie. Jego polichromowane wnętrze, drewniane tabernakulum, krucyfiks z XIV wieku na belce tęczowej oraz najstarszy polski obraz sztalugowy datowany na ok.1280 rok (czwartoklasiści świetnie odpowiedzieli na pytanie przewodniczki, że to XIII wiek) wywarły na zwiedzających ogromne wrażenie. Na zakończenie wycieczki podjechaliśmy do nowotarskiego rynku, by zjeść wspaniałe lody.