Wycieczka kl. VI SP do Krakowa w 2014 r.

W dniu 23 czerwca 2014r. uczniowie klasy VI. razem ze swoją wychowawczynią p. Ewą Boczoń udali się na wycieczkę do Krakowa.

Najpierw zwiedzaliśmy Muzeum Historyczne Miasta Krakowa –podziemia Rynku. Pani przewodnik w sposób przystępny i bardzo ciekawy wprowadziła nas w czasy średniowiecznego Krakowa. Przedstawiła historię założenia i etapy historyczne początków osady Kraka.

Po wyjściu z podziemi udaliśmy się na spacer wokół Rynku a następnie ul. Floriańską przeszliśmy pod Barbakan.

Drugi etap pobytu w Krakowie to wizyta w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema.

Na kilku hektarowej powierzchni usytuowano ponad 60 stanowisk dających możliwość obcowania z fizyką praktyczną. Mimo, iż uczniowie jeszcze nie uczą się fizyki to bardzo ciekawa, chwilami humorystyczna opowieść przewodnika po Ogrodzie spowodowała szczere zainteresowanie tą dyscypliną nauki. Uczniowie mieli możliwość praktycznego przeprowadzania eksperymentów związanych, z optyką, akustyką, mechaniką, hydrodynamiką. Pobyt w Ogrodzie Doświadczeń na pewno przyczyni się do lepszego zrozumienia praw fizyki w otaczającym nas świecie.